Pagrindinis Straipsniai

Tinkama padangų priežiūra

Didelį vaidmenį vairuojant automobilius atlieka padangos. Eismo dalyvių sauga ir transporto priemonės valdymas priklauso nuo jų kokybės lygio ir techninių charakteristikų. Tinkamas padangų valdymas užtikrins maksimalų jų pagrindinių funkcijų atlikimą, taip pat ilgą tarnavimo laiką. Automobilio sauga eismo metu yra pagrindinė užduotis, su kuria gamintojai visada susiduria. Vienas iš kriterijų, galinčių pagerinti vairavimo saugumą, yra padangų gamybos technologijos modernizavimas. Transporto priemonės valdomumas ir stabilumas kelio paviršiuje priklauso nuo padangų eksploatacinių parametrų. Taigi tinkamas automobilių padangų veikimas, priežiūra ir laikymas daro įtaką automobilio saugumui ir patogumui. Apsvarstykite pagrindinius dalykus, turinčius įtakos padangų nusidėvėjimui.

 

Padangų sezoniškumas

 

Tam, kad padangos turėtų optimalias technines savybes per visą eksploatavimo laiką, kiekvienam sezonui reikia montuoti specialias padangas. Viena pagrindinių taisyklių, kurias vairuotojas turėtų visada atsiminti, yra svarbu laiku pakeisti padangas, atsižvelgiant į metų laiką. Vasarinės padangos naudojamos ne žemesnėje kaip + 7 ° С oro temperatūroje. Žiemines padangas rekomenduojama montuoti tais atvejais, kai aplinkos temperatūra yra ne aukštesnė kaip + 7 ° C. T. y., Kiekvieno iš šių padangų gumos sudėtis yra skirta eksploatavimo sąlygoms. Pirmuoju atveju - esant minusinei temperatūrai, o antruoju - esant pliusinei temperatūrai. Vasarinis gumos mišinys turi kietesnę struktūrą, todėl, jei jis bus naudojamas žiemą, jis greitai sukietės, todėl blogai sukibs su kelio danga. Atitinkamai padidės stabdymo kelias ir automobilis taps nekontroliuojamas apsnigtame ir apledėjusiame kelyje. Žieminės gumos mišinys turi minkštesnę sudėtį, todėl jis nėra skirtas naudoti šiltuoju metų laiku. Be to, per didelis elastingumas neigiamai veikia nusidėvėjimą. Todėl važinėjant aukštoje temperatūroje padanga gali sulūžti. Norint to išvengti, reikia laiku montuoti žiemines ir vasarines padangas ir stebėti jų protektoriaus nusidėvėjimo lygį.

 

Tinkamas padangų laikymas

 

Šis punktas taip pat labai svarbus, nes tolimesnis jų eksploatavimo laikas priklauso nuo to, kaip padangos bus tinkamai laikomos. Todėl turite atsiminti šias pagrindines rekomendacijas:

 

Temperatūros diapazonas. Geriausia automobilių padangas laikyti kambaryje, kur oro temperatūra yra apie + 15 ° C. Jei ilgą laiką laikysite gumą aukštoje ar žemoje temperatūroje, tai gali sukelti jų struktūros deformaciją.

 

Gumos apsauga. Svarbu užtikrinti, kad padangos būtų visiškai izoliuotos nuo drėgmės, tiesioginių saulės spindulių (ultravioletiniai spinduliai yra labai kenksmingi) ir agresyvių skysčių.

 

Padangos turėtų būti sandėliuojamos tokiomis sąlygomis, kad jos nekeltų nuolatinės išorinės apkrovos. JPadangos turi būti dedamos su kraštu. Kartą per mėnesį jas reikia apversti. Draudžiama ratus dėti į šonus vienas ant kito, nes tai taip pat juos sugadins.

 

 

Patikrinkite, ar padanga nepažeista

 

Kiekvienas vairuotojas privalo patikrinti, ar padangose ​​nėra mechaninių defektų. Pažeidimai gali atsirasti susidūrus su įvairiais kelyje esančiais daiktais. Tai apima akmenis, stiklą ir kitas smulkmenas. Konstrukcija gali sulūžti net ir patekus į įdubimą, judant tramvajaus ar geležinkelio linijomis, judant per aukštą bordiūrą. Norint išvengti gumos pažeidimo, būtina atlikti išsamų patikrinimą. Jei aptinkama akmenų ir kitų daiktų, juos reikia pašalinti, kad jie nepadarytų papildomos žalos padangai. Nepamirškite apie tokią detalę kaip vožtuvas, nes dažnai tai padaro žemą slėgį padangose. Ekspertai rekomenduoja jį pakeisti kiekvieną sezoną keičiant gumą. Jei padangos paviršiaus defektas yra per didelis, jį reikia pakeisti.

 

Protektoriaus susidėvėjimas

 

Protektoriaus gylis yra svarbus kriterijus, kurį turite nuolat stebėti. Sukibimo su važiuojamąja dalimi kokybė priklauso nuo šio parametro. Mažiausias leistinas kiekvieno padangų modelio protektoriaus gylio: žieminėms padangoms jis yra 4 mm, o vasarinėms padangoms - 1,6 mm. Jei protektoriaus gylis nusidėvėjes, naudoti padangas draudžiama, nes jos gali sukelti avarijas. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas vienodam protektoriaus rašto nusidėvėjimui. Jei padangos susidėvi netolygiai, tai rodo šiuos dalykus:

 

  • Padangose ​​slėgis padidėjęs arba sumažėjęs.

  • Ratas buvo nesubalansuotas.

  • Sulaužyti mašinos mazgai ar pakabos elementai.

 

Jei ir toliau važinėsite padangomis netolygiai dėvėdami protektorių, tai pablogins automobilio valdymą ir stabilumą, padidins stabdymo kelią ir sumažins manevringumą

 

Jei laikysitės visų aukščiau išvardytų taisyklių, tada automobilio padanga bus naudojama ilgą laiką, nesukeliant nereikalingų problemų vairuotojui.