Padangų keitimas daugeliui vairuotojų yra itin varginantis procesas. Taip yra ne tik dėl to, jog reikia rasti specialistą, kuris tai padarys, taip pat ir tenka ir sumokėti už paslaugas, bet ir dėl to, jog itin didelė dalis į tai žiūri itin atsakingai. Padangos nėra pigios, todėl dažnai vairuotojas nenori pasikeisti per anksti, jog netektų sugadinti padangų. Neretai pasitaiko, jog vairuotojai ne tik laukia iki paskutinės minutės, bet ir šiek tiek vėluoja keisti padangas. Toks sprendimas gali būti itin rizikingas dėl kelių priežasčių. Visų pirma, yra rizika gauti baudą už tai, jog yra naudojamos padangos, kurios nėra tinkamos sezonui.
Visų antra, gali būti, jog nebus suteiktos draudimo išmokos. Jei avarijos ar incidento metu buvo naudojamos padangos, kurios yra draudžiamos to sezono metu, tuomet gali būti, jog Jums išmokos nebus suteiktos. Taip gali nutikti tuomet, jei bus nustatyta, jog kaltininkas naudojo netinkamas padangas sezonui. Būtent dėl šios priežasties yra itin svarbu, jog jos būtų ne tik pakeistos laiku, bet ir tinkamai prižiūrimos. Itin svarbu, jog padangos atitiktų kelių eismo taisyklėse numatytus reikalavimus.
Kada reikia keisti padangas?
Padangų keitimo laikas priklauso nuo sezono ir nuo padangų, kurios yra naudojamos. Vasaros metu galima naudoti vasarines, žiemines bei universalias padangas. Žinoma, saugiausia rinktis yra vasarines padangas, tačiau universalios yra taip pat itin paklausios. Prasčiausias sprendimas būtų žieminės padangos. Tokios padangos bus ne tik ne tokios patogios, bet ir susidėvės daug greičiau, nes nėra atsparios karščiui. Vasarines padangas galima naudoti nuo balandžio 1 dienos iki lapkričio 9 dienos.
Šaltuoju metų laiku tenka rinktis arba žiemines padangas arba universalias. Universalios padangos gali būti naudojamos visais sezonais, kaip ir žieminės. Visgi, reikėtų atsižvelgti, jog universalios padangos yra tam pritaikytos, o žieminės gali itin greitai susidėvėti. Žieminių padangų šiltuoju metų laiku negalima naudoti tik tuo atveju, jei jos yra dygliuotos. Tokios padangos gali būti naudojamos tik nuo lapkričio 1 dienos iki balandžio 9 dienos. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog dygliuotos padangos nėra leidžiamos kai kuriose šalyse.
Tiek Europoje, tiek už Europos ribų yra nemažai šalių, kuriose yra draudžiama naudoti dygliuotas padangas net ir žiemos metu. Jei turite dygliuotas padangas ir planuojate keliauti su turimu automobiliu, būtinai prieš tai reikėtų pasidomėti ar toje šalyje yra šios dygliuotos padangos yra leidžiamos. Patyrę vairuotojai orientuojasi ne į mėnesį ir dieną, o į oro temperatūrą. Patariama yra keisti padangas, kada temperatūra pasiekia 7 laipsnius. Jei ji kils aukštyn, tuomet reikėtų rinktis vasarines padangas. Jei temperatūra kris žemyn, tuomet rinktis reikia žiemines padangas. Žinoma, reikėtų atsižvelgti ir į įstatymus. Nereikėtų rinktis vasarines padangas žiemą vien dėl to, jog temperatūra tai leidžia. Padangas gali tekti keisti ir tuomet, kada jos susidėvi ar yra tiesiog senos. Pasitaiko, jog vizualiai ir 10 metų sulaukusios padangos atrodo kokybiškos, tačiau nereikėtų rizikuoti ir važinėti su senomis padangomis.