Kaip yra žymimos universalios padangos?
Verta pastebėti tai, kad žymėti bet kokio tipo padangas yra tiesiog būtina. Tik tokiu būdu mes galime sužinoti informaciją ne tik apie jos gamintoją, tačiau, modelį, matmenis, bei kitas technines charakteristikas. Padangų žymėjimą galime išskirti į tris pagrindinius tipus:
Pagrindinis žymėjimas.
Papildomas žymėjimas. Juose yra nurodomos papildomos padangų savybės arba pateikiama kita reikšminga informacija. Tai gali nurodyti simboliai M+S, XL, DOT ir pan.
Specialusis žymėjimas. Juo pažymimos išskirtinės, specialios padangos išvaizdos ir paskirties savybės.
Labai dažnai manoma, kad papildomas žymėjimas M+S gali būti tapatus universalių padangų žymėjimui, nes dažnai jomis galima judėti tiek žiemos, tiek ir vasaros sezono metu. Tačiau, privalome paneigti šią neteisingą informaciją, nes ji visiškai neatitinka gamintojo pateikiamų reikalavimų. Šių raidžių junginiu yra žymimos žieminės ar net dygliuotos padangos, o universalios padangos, taip gali būti pažymėtos tikrai labai retai. Tarkime, dygliuotomis padangomis važiuoti vasaros sezono metu yra draudžiama. Tad universalumo sąvoka čia tikrai netinka.
Kodėl verta rinktis universalias padangas?
Kiekvienas, net ir pradedantysis vairuotojas žino, kad padangas svarbu keisti du kartus per metus - lapkričio ir balandžio mėn. Tačiau, kad šis procesas nesukeltų papildomų rūpesčių, itin paranku yra pasirinkti universalias padangas. Verta pastebėti tai, kad universalių padangų žymėjimas gali būti labai įvairus. Tad, kaip suprasti, kad tai universali padanga? Ją galime atpažinti pagal šiuos aspektus, kurie yra pavaizduoti ant padangos:
Lietaus lašelių, sniego ir saulės piktogramos.
Užrašai ”All seasons” ar “Four seasons”.
Kodas M+S.
Verta pastebėti tai, kad universalias padangas kur kas pravarčiau rinktis važiuojant tokių šalių kelio dangomis ant kurių nėra sniego ir vidutinė oro temperatūra yra bent kiek aukštesnė, nei Lietuvoje. Tačiau, kalbant apie mūsų šalies kontekstą, itin dažnai jas renkasi miestų gyventojai.
Naudojant bet kokio tipo padangas, labai svarbu užtikrinti jų saugumą. Tad, bent kartą per metus būtina patikrinti protektoriaus gylį. Jeigu jis yra mažesnis kaip 2 mm, o pats raštas yra neįžvelgiamas taip aiškiai, drąsiai galima teigti, kad tai signalas, jog padangas turite pakeisti kaip tik galima greičiau. Be kita ko, visuomet atkreipkite dėmesį ir į automobilio manevringumą. Jei jis nėra toks geras ir stabilus - problema aiški. Tai nusidėvėjusios padangos. Būtina pastebėti tai, kad universalios padangos turėtų būti keičiamos bent kas 5 m. Žinoma, turite atsižvelgti į individualius momentus, tokius kaip važiavimo dažnis, vairavimo įpročiai, kasdien nuvažiuojamas atstumas ir panašius.
Sprendimas pasirinkti būtent universalias padangas turi būti priimamas labai atsakingai. Skatiname pagalvoti apie tai, kokia kelio danga kasdien judate, gyvenate mieste ar kaime, kokia jūsų vairavimo patirtis ir t.t. Tad, vienu atveju, universalios padangos gali būti sveikintinas pasirinkimas, tačiau, kitu - sukelia nemenkų problemų.