Pagrindinis Straipsniai

Kaip laikyti vasarines padangas: 11 praktinių patarimų

Ramus vasaros laikas artėja prie pabaigos, tačiau vasarinės padangos tikisi pelnytų atostogų. Ne paslaptis, kad automobilių pasaulyje rudens-žiemos sezono išvakarės yra neatsiejamai susijusios su gumos pakeitimu. Tai nepaprastai svarbu vairuotojo saugumui ir avarinių situacijų kelyje prevencijai vėsiu oru.

 

Tačiau kur ir kaip laikyti vasarines padangas šaltuoju metų laiku? Kaip apsaugoti jas nuo pažeidimų ir deformacijų? Ar turėtumėte jomis rūpintis kokiu nors ypatingu būdu? Pasidalinsime su Jumis naudingomis ekspertų rekomendacijomis.

 

 

Dėmesio! Nerekomenduojama laikyti padangų su diskais vertikalioje padėtyje, nes padangoms nusileidus (praradus slėgį) deformacijos apkrova žymiai padidės dėl papildomo disko svorio, o padanga gali prarasti apvalią formą. Jei nėra kito varianto, tuomet būtina reguliariai sukti ratus, keičiant slėgio padangose vietą.

 

Padangas su ratukais galima laikyti pakaboje ant kabliukų arba specialiai tam įrengtose sienose.

 

Surinktus ratus taip pat galima laikyti ne didesnėje kaip 4-5 vnt krūvoje.

 

Nerekomenduojama laikyti ratų horizontalioje padėtyje, nes tokiu ilgalaikiu saugojimu didelė šoninė apkrova deformuos padangą. Vasarines padangas be ratų leidžiama laikyti ne ilgiau kaip mėnesį ne aukštesnėje kaip 2 m aukščio rietuvėse (tai yra maždaug 8–10 padangų rietuvėje, atsižvelgiant į padangų dydį).

 

Padangas pakabinti ant laikiklių be diskų griežtai nerekomenduojama, nes tai gali pakenkti ne tik rato geometrijai, bet ir pažeisti vidinį guminį paviršių!

 

Padangos be ratų turi būti laikomos vertikaliai ant lentynų, ant plokščių grindų be aštrių išsikišimų arba ant padėklų. Tokiu atveju turi būti sudarytos sąlygos, kurios neleidžia deformuoti padangų šoninių sienelių. Padangas reikia reguliariai apversti (kas 4 savaites), keičiant guolių plotą, kad rato geometrija būtų teisinga.

 

 

Dar 5 patarimai kaip laikyti vasarines padangas:

 

Paruoškite vasarines padangas žiemai. Rūpinimasis vasarinėmis padangomis prasideda nuo paprastų žingsnių: nuvalykite nešvarumus, gerai nuplaukite. Tada eikite į apžiūrą. Svarbu patikrinti ar padangos vientisumas nepažeistas ir ar nėra įtrūkimų jos paviršiuje. Tiesą sakant, jūs turite nustatyti, ar šis modelis yra tinkamas tolimesniam naudojimui ir ar jums reikia jį nuvežti į padangų montavimo centrą.

 

Automobilių pramonės specialistai pataria prieš paslėpiant padangas ant jų uždėti ženklus, kurie supaprastins kitą keitimą. Pavyzdžiui, naudodami santrumpas „DP“ ir „KP“, jūs nepamiršite, kad priešais jus yra užpakalinio kairiojo ir priekinio dešinių ratų guma.

 

Norint išlaikyti gumos kokybę ir funkcionalumą, reikėtų kontroliuoti patalpų mikroklimatą, palaikant optimalų temperatūros ir drėgmės lygį. Padangos jaučiasi patogiai sausoje ir tamsioje vietoje, patartina reguliariai vėdinti ir saugoti nuo saulės spindulių įsiskverbimo. Leistinas temperatūros diapazonas: nuo -30ºС iki + 35ºС. Idealus drėgmės lygis: 50–80%.

 

Saugokite nuo žalingo poveikio. Norint išvengti rūpesčių, geriau nelaikyti padangų su daiktais, pagamintais iš medžiagų, kurios yra jautrios oksidacijai, užsidegimui ar korozijai. Naftos aliejus, tirpiklius ir kitas potencialiai pavojingas medžiagas laikykite atokiau.

 

Pasirūpinkite padangomis. Klaidinga manyti, kad šiltojo sezono guma nereikalauja ypatingo dėmesio. Žiemos laikotarpiu tikras automobilių entuziastas ir toliau atidžiai stebi padangų būklę, pavyzdžiui, amatininkas, nupučiantis mažiausias dulkes nuo savo kūrinio, arba vyndarys, kuris tiesiog bijo sugadinti vyno skonį.